Страницы

Відкриваємо Україну

Державна служба статистики України (Держстат України) Офіційний веб-сайт

Туристическое медиа Ukraine is – это: Все про подорожі Україною. Онлайн гіди по містах України. Історія та факти про пам'ятки. Добірка місць, куди поїхати.
Відео Ukrayna Bizleri Bekliyor У Стамбулі створили відео туристичної України Знімальна група проїхала близько п'яти тисяч кілометрів, відвідавши Київ, Львів, Чернігів, Одесу, Чернівці, Кам'янець-Подільський, Чорнобиль, Карпати.
Україну внесено до списоку найкращих країн світу На сайті американське видання U.S.News&World Report опубліковано рейтинг найкращих країн світу. Україну зайняла 65 рядок серед 80.
«Великі українці» – проєкт українського телебачення 2007-2008 р.р.
Україна туристична Все найцікавіше про туризм та відпочинок в Україні. Визначні архітектурні пам’ятки, унікальні природні та історичні місця, про які варто знати. Відкривайте для себе Україну разом з нами!
Документальний фільм «Ukraïner. The Movie» знято на основі трирічної експедиції нетуристичними місцями України. Прем'єра стрічки відбулася 1 листопада у більш ніж 40 українських містах та п'яти країнах – США, Фінляндії, Великій Британії, Грузії та Польщі. У фільмі розказано історії героїв з різних куточків України, показано їх побут, культуру та заняття.
Спортивні тріумфи України за 28 років Незалежності. Найвизначніші спортивні досягнення українців за період незалежності: від 1991 року і до сьогодні.
Проєкт «Музейный портал» націлений на популяризацію культури, науки та музейної справи. Портал надає інформацію та актуальні новини музейного життя України.
Ukraїner – медіа-проєкт для прихильників інтелектуальних ЗМІ, несподіваних географічних відкриттів та мультикультурності.
Відео Україна з неба • Ukraïner До 28 річниці святкування Дня Незалежності України Ukraïner випустив чудове відео різних куточків України з висоти пташиного польоту. Зйомки тривали протягом трьох років. Відеоряд розділено на 16 частин, що відповідають певним географічним частинам: Полісся, Полтавщина, Таврія, Подніпров’я і Запоріжжя, Карпати, Сіверщина, Поділля, Приазов’я, Слобожанщина, Закарпаття, Причорномор’я, Волинь, Буковина, Наддніпрянщина, Галичина і Бессарабія. 
Промова Президента України Володимира Зеленського до Дня Незалежності-2019.  
Гімн України під час святкування Дня незалежності 2019 Гімн України у центрі Києва урочисто виконали оркестр ЗСУ, оркестр ДСНС, військовий оркестр прикордонної служби, оркестр Нацполіції та оркестр Нацгвардії України. А також до виконання приєдналася Дар'я Красновецька, Мирослав Скорик, Alina Pash, Тіна Кароль та українці
Географія. Історія 
Острови і водоспади, пам’ятки архітектури та природи – унікальні куточки прикордоння  Відеомандрівка унікальними куточками прикордоння. Україна вміє дивувати! Цінуймо своє! /// Туризм /// wikiway Україна – колоритна багатонаціональна країна, яка має гарний потенціал для розвитку туристичного спрямування.
Закарпаття – казковий край, де кожен може знайти для себе щось цікаве, яскраве чи смачне. Закарпаття лише за 20 століття встигло побувати у складі п’яти держав.
У пошуках найсхіднішої точки України: чим вражає Луганщина. Луганщина – це світанок України. Вона першою бачить сонце, як і прапор, встановлений на териконі в Лисичанську після звільнення від російських окупантів.
Своя пустеля і унікальне рожеве озеро: якими красотами дивує Херсонщина. Тут є плавні лимани і море. Білі лілії цвітуть біля набережної Херсона, а, отже, вода чиста. Тут є своя пустеля і унікальне рожеве озеро. Заповідник на заповіднику, Олешківські піски
Візитівка Чернігова – люди: як живуть найпівнічніші українці. За останні кілька років сам Чернігів дуже змінився – тут пишаються оновленою Алеєю героїв та місцевим пляжем Золотий берег.
Жителі найпівнічнішого села країни: Лікує нас стоматолог по телефону – і якщо вухо болить, і якщо кістка у горлі застрягла.


Українські етнічні землі на етнографічних картах Ріхарда Андре (друга пол. XIX ст.) 1881 р. німецький географ та етнограф  Ріхард Андре (Richard Andree; 1835-1912) видав  атлас. 
Дороговкази великого степу: чи дійсно скіфські, чи дійсно баби? Які функції виконували кам’яні стели, що встановлені давніми народами на території нинішньої України упродовж тисячоліть?
День Соборності в Україні 22 січня наша країна відзначає День Соборності України. Цього дня 1919 року було підписано Акт возз'єднання Української народної республіки (УНР) та Західно-Української народної республіки (ЗУНР) ...
День Конституції України: 10 фактів про головний закон країни День Конституції України щороку відзначається 28 червня та є офіційним вихідним. Саме цього дня 1996 року Україна отримала свій Основной закон. 
Група ТНМК випустила мультфільм про історію України Група «Танок на майдані Конго» за сприяння Міністерства інформаційної політики України створила мультфільм, у якому за п'ять хвилин показано історію України. ТНМК – Історія України за 5 Хвилин [Official Video] 
7 липня Верховна Рада України прийняла Постанову № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, тепер в Україні 136 районів Далі – перелік, карти і склад районів 
Українці нарешті вивчатимуть Антарктиду та світовий океан на власному судні Кабінет Міністрів виділив кошти для закупівлі наукового океанського судна льодового класу... 
З Одеси до Антарктиди вирушила перша експедиція на першому українському криголамі Він попрямує до станції «Академік Вернадський». Повезе зміну полярників, необхідні вантажі. А дорогою розпочне ґрунтовні наукові дослідження з вивчення світового океану.
«Служити не собі, а своїй Вітчизні, своїй нації» У славній плеяді видатних вчених світової та вітчизняної науки, одне з визначних місць займає Микола Іванович Пирогов (1810-1881). Національний музей-садиба М.І. Пирогова
Чи знали ви це про Україну? Неймовірно цікаві факти. Найперша Конституція в світі була створена українцем Пилипом Орликом. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська.  
15 цікавих фактів про Україну Україна – найбільша країна в Європі. Її площа − 603 628 км². Українська   трембіта – найдовший духовий музичний інструмент в світі.
Чарівні джерела Трускавця У Трускавці 14 мінеральних джерел – і майже всі вони мають жіночі імена: «Софія», «Марія», ба навіть «Нафтуся» звучить наче ймення юної дівчини.    ///«Джерела Трускавця»

Таємничий світ «печерних міст» Крим неповторний, дивовижний і завжди різний. 
Росія привласнила понад 4000 пам’яток у Криму Об'єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та інші культурні пам'ятки зазнають варварського поводження і розграбування.
50 цікавих фактів про Крим Кримський півострів знаходиться на узбережжі Чорного моря. У Криму є багаті та різноманітні ресурси для лікування, відпочинку і туризму.
Виноробний комбінат «Масандра» Масандра – найстаріше винне підземне сховище в Україні. Головний блок тунелей побудовано у 1897 р. – це 7 тунелей довжиною 150 метрів і шириною 5 метрів кожен. Тунелі розходяться віялом від центральної галереї. У них завжди зберігається температура 10-12 °C – найбільш прийнятна для витримки вина.
Економіка 
ІНФОГРАФІКИ до проєкту держбюджету на 2021 рік 
Які рекорди встановила кожна область України в 2020 році Говорити, що 2020 рік був тяжким та сповненим випробувань уже стало добрим тоном, однак ... /// Відео Трохи позитиву: чим відзначилися області України в 2020 році 
Гірничодобувна промисловість Україна багата на мінеральні ресурси у високих концентраціях та безпосередній близькості один до одного. У країні є великі запаси ...
Мужіївське золоторудне родовище – єдине в Україні родовище золота із затвердженими запасами. Воно знаходиться у Берегівському районі, що на Закарпатті.
Мужіївський золоторудник запрацював після 15 років простою! Родовище золота із затвердженими запасами у с.Мужієво, дозволяє Україні ...
Соляна шахта. Соледар Індустріальні пейзажі, соляні шахти і сучасне мистецтво: чому варто відвідати Соледар 
Що видобуток бурштину зробив з українським Поліссям Українське Полісся відкрито називають зоною «екологічної катастрофи» навіть топ-чиновники.  ///Відео 
Найпотужніші сонячні електростанції України В Україні працює 15 665 (875 промислові та 14 790 СЕС домогосподарств) об’єктів відновлюваної електроенергетики, яким встановлено «зелений» тариф.
В Україні побудують чотири заводи з переробки лушпиння соняшника в електроенергію Європейський банк реконструкції та розвитку виділив 56 млн доларів США на будівництво чотирьох заводів
Рослини і відходи можуть нас зігріти Запаси викопних енергоресурсів щорічно зменшуються. Це ще і жахливо дорого і неекологічно. Вирішити проблему допоможе


Автомобільна промисловість Автомобільна промисловість є одним з найбільш швидко зростаючих виробничих секторів в Україні. В епоху технологічних мега-трендів, що...
Аерокосмічна галузь Українці є однією з небагатьох націй, які можуть похвалитися розвиненою аерокосмічною промисловістю. Ми володіємо повним циклом проектування, виробництва та експлуатації ...
Виробництво електроніки Протягом останніх 30 років світове виробництво електроніки стало значною мірою залежати від китайського ланцюга постачання. 
Важке машинобудування В Україні є велика виробнича база, яка історично орієнтувалася на важку промисловість. 
Українці розробили апарат для пошуку корисних копалин на Місяці Концептуальний проєкт сімейства місячних посадкових апаратів, що перелітають /// Видео
Хімічна промисловість Хімічна промисловість є одним з ключових секторів економіки України...
Фармацевтика Фармацевтика є однією з найбільш швидкозростаючих та кризостійких галузей на споживчому ринку України.
Тротуарна плитка із пластику. Як на Вінниччині вирішують проблему сміття Сортування і подальша переробка відходів давно стали правилом в розвиненому світі.
Меблева промисловість Протягом останніх кількох років меблева промисловість в Україні демонструє стабільне зростання. 
Біда не тільки у вирубках: чому західна Україна пішла під воду і що потрібно робити
Тотальна вирубка Карпат – це міф Найбільше лісу вирубують у Житомирській області Поширена думка про тотальну вирубку Карпат – це міф. 
Втрата лісів в Україні Дані порталу «Global Forest Watch» щодо зникнення лісів протягом 2011-2018 років. Алгоритми обробки зображень дають можливість детально підрахувати обсяги втрачених і нових лісів на кожній території. Найбільше лісів рубають на Поліссі.
Сахара по-українськи: як не допустити опустелювання в Україні? 17 червня Всесвітній день боротьби з посухами та опустелюванням. Здавалося б, Україна – не Африка. Але, тим не менше ...
Україна увійшла в ТОП-10 країн світу за площею орних земель Сукупна площа світових орних земель становить 1,87 млрд га, що на 15-20% (250-350 млн га) більше в порівнянні з раніше проведеними оцінками.
Текстильна промисловість Текстильна промисловість вже займає одну з провідних позицій у виробничому секторі України. Нині в Україні діє понад 2500 фабрик...
Україна опинилася у першій сотні рейтингу процвітання за 2019 рік Аналітичний центр Legatum Institute підбив підсумки щорічного дослідження індексу процвітання країн світу, в якому оцінюються 167 країн світу. Україна піднялася зі 111 на 96 місце у рейтингу.  Україна зробила історичний ривок в Індексі громадянств З 2016 року Україна додала 30 позицій у рейтингу, що стало одним із найпомітніших стрибків за всю його історію. Україна увійшла до топ-50 країн за індексом людського капіталу.
Вартість життя: що можуть дозволити на свою зарплату українці і європейці Сервис Numbeo опублікував результати щорічного дослідження "Якість життя країн-2019" (Quality of Life Index for Country 2019), де Україна опинилася на 62 місці серед 71країн.
Хто найбільше забруднює повітря України: топ-20 підприємств Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України назвало 20 найбільших забруднювачів повітря країни.
Хто і де отруює Україну: рейтинг найшкідливіших для екології українських підприємств Переважна більшість з них є металургійними заводами. Міністерство екології та природних ресурсів України створило перелік сотні основних забруднювачів навколишнього середовища.


Жити можна, але не всюди: екологічний рейтинг областей України 2021 Повноцінного екологічного моніторингу в режимі реального часу в Україні досі немає. 
Заборона безкоштовних пластикових пакетів в Україні почала діяти. Як це має працювати Уряд встановлюватиме мінімальну ціну на пластикові пакети, щоб стимулювати відмову від їх купівлі.
Нові монети України Заміна паперових купюр на монети в Україні це процес переходу від паперових банкнот номіналом від 1 до 10 гривень на нові обігові монети номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень, що триває в Україні з 2018 року. 
Від 1 до 1000. Еволюція дизайну гривні та символіка Від 25 жовтня в Україні введено банкноту нового найвищого номіналу – 1000 гривень. Зроблено це у зв'язку зі змінами 
Як змінювався дизайн українських грошей і що за символи ховає У спільному проєкті з «ПриватБанком» розповідаємо і показуємо, якими грошима користуються українці з часів відновлення незалежності України та дотепер. 
Найдовший тролейбусний маршрут в світі Кримський тролейбус – унікальна система міжміського тролейбуса, що зв'язує Сімферополь з курортами Південного берега Криму.
Бескидський тунель 24 травня 2018 року у Західній Україні відкрили залізничну артерію від Львова до Чопа, роботи з підготовки та будівництва шляхів якої зайняли 10 років. Це другий за довжиною залізничний тунель в Україні – лідеру, Лугутинському тунелю у Луганській області, він поступається майже трьома сотнями метрів. За цією артерією залізниці відправляються вантажі на західнийкордон України.
Чорнобиль 
Чорнобиль: «радіоактивна перлина» українського туризму Чорнобильська зона стає найпопулярнішим напрямком серед іноземних туристів, які відвідують Україну. 
Чорнобильська зона як культурний феномен Як негативне місце постапокаліпсису Україна перевтілює в позитивну культурно-природну зону та всесвітньо відомий бренд.
На території ЧАЕС готуються виробляти електроенергію з сонця Близько 60 іноземних та українських компаній зацікавилися інвестиціями у сонячну енергетику в зоні відчуження.
Чорнобиль: природа, захищена радіацією Через 31 рік після Чорнобильської катастрофи дика природа стала повноправним господарем покинутихміст, сіл і полів.
Звідки з’явилися дикі корови у Чорнобильській зоні та яка їхня роль у екосистемах? Перших здичавілих тварин помітили у 1987 році. 
Що подивитися в Чорнобилі. Топ 15 цікавих місць 26 квітня 1986 року в 2 км від молодого міста Прип'ять в Київській області відбулася подія, яка змінила подальшу історію людства – вибух на Чорнобильській АЕС.
Музей «Чернобыль» в Киеве Авария в апреле 1986 года на Чернобыльской атомной электростанции стала крупнейшей катастрофой в истории атомной энергетики. 
В Украине создана первая туристическая карта Чернобыльской зоны Карта стилизована по мотивам известного украинского мультфильма о казаках.
В Припять, на экскурсию Авторитетное британское издание назвало Припять одним из самых интересных заброшенных городов мира. ///Видео Чернобыль превращают в курорт? /// Видео Чорнобиль туристичний: чим вабить зона відчуження
К годовщине Чернобыля: самые фантастические проекты, которые предлагают реализовать в зоне отчуждения Недавно неподалеку от ЧАЭС заработала солнечная электростанция.
Как бы выглядела Припять, если бы Чернобыльской аварии не было 
Население
Від чого у 2020-му помирали 60-річні українці?  Шістдесятники за народженням – це численне покоління тих, хто побачив світ, коли і країна, і люди вже потроху ... 
Українці сплять більше за сусідів, але є найбіднішими. Рейтинг Всесвітнього економічного форуму

Ґендерна статистика Тематичні карти Головне управління статистики у Львівській області 
Глобальный индекс безопасности здоровья: Украина на 94 месте В рейтинге наша страна расположилась рядом с Зимбабве и Сенегалом. Страны разделены на 3 группы...
В Украине более 20 тыс. детей заболели корью После нескольких недель падения уровня заболеваемости корью в Украине снова растет. В отчете Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) для Европейского региона подсчитали, что количество больных корью в Украине (2019...)
Каждые 30 секунд страну в поисках работы покидает один украинец В последние несколько лет трудовая миграция стала одним из самых серьезных вызовов для нашей страны (2018 ...)
Украинцы стали крупнейшей иностранной общиной в Литве Украинцы опередили русских и стали крупнейшей иностранной общиной в Литве.
Как скифы и сарматы повлияли на украинский этнос Украинцы представляют собой смешанную этнолингвистическую группу, на формирование которой повлияли  народы...
Названо найпопулярніші імена в Україні у 2020 році З початку року найпопулярнішими іменами, якими українці називали своїх дітей стали Артем та Софія.
Які найпопулярніші та найнезвичніші імена давали своїм дітям українці 2017 року. Інфографіка 
Матвій та Злата – найпопулярніші імена 2018 рокуІнфографіка. 
Традиции. Культура 
Красота украинского национального костюма в серии колоритных фотографий Арт-мастерская «Треті півні» («Третьи петухи») – это проект, объединивший фотографов, дизайнеров, стилистов и визажистов, влюблённых в Украину, её культуру и традиции.  
Вишиванка як унікальний код твого краю. Від Луганська до Львова – особливості вишиванок кожного регіону (фото)

15 цікавих фактів про українську мову Українська мова багата на цікавинки! Вона відрізняється від решти східнослов’янських мов своєю милозвучністю та унікальними словами та правилами. 
Особливості української хати в картинках (по областях та районах) 
Канада випустила монету у формі української писанки Монета стане вже п’ятою «писанкою» у колекції канадського монетного двору. Цього разу вона прикрашена традиційними українськими візерунками. 
Нематериальное культурное наследие  Нематериальное культурное наследие, которое также называют «живым наследием», включает обычаи... 
Косовскую рисованную керамику внесли в список ЮНЕСКО 12 декабря 2019 года в Боготе (Колумбия)  Косовскую рисованную керамику было внесено в репрезентативный список ЮНЕСКО.  ///Признание ЮНЕСКО косовские гончары добивались 6 лет. 
«Мурашки по коже» Украинская группа Go_A, одержавшая победу в нацотборе на Евровидение, выступила в первом полуфинале ... 
Що співала Україна. Хіти 25 незалежних років 24 серпня 1991 року Україна стала незалежною. Разом зі змінами у країні відбувалися метаморфози і в українській музиці.   
У Флоренції встановили перший офіційний пам’ятник Шевченку в Італії 9 березня, у 207-му річницю від дня народження Тарас Шевченка, в італійській Флоренції відкрили пам’ятник ...

Во Львове 407 бандуристов исполнили произведения Шевченко В честь 205-летия со дня рождения Тараса Шевченко 407 бандуристов одновременно исполнили произведения Кобзаря...  /// Видео
8 вдохновенных мест, которые посещал и описывал Тарас Шевченко
В селе Моринцы Звенигородского района Черкасской области 9 марта 1814 года родился Тарас Шевченко...
Село Качановка на Черниговщине Тарас Шевченко посетил уже после выкупа из крепостничества и обучения в Петербургской академии искусств...
Тарас Шевченко неоднократно посещал Киев...
Урочище Холодный Яр – символ свободы и бунтарского духа украинцев. В таком же ключе упоминает эту местность и Тарас Шевченко в своем стихотворении...
Село Березовая Рудка располагается в Пирятинском районе Полтавской области. В 1843 и 1845-47 годах Тарас Шевченко часто ездил сюда в гости к братьям Закревским...
Батурин расположен на Черниговщине. Тарас Шевченко посетил город в 1843 году, оно упоминается в мистерии «Великий льох».
В Каневе, на Чернечий горе, Тарас Шевченко похоронен. Памятник Кобзарю возвышается над кручами и «смотрит» на Днепр. Что посмотреть на Черкащине: Тарасовы места...  Національний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка” 
Объекты всемирного наследия ЮНЕСКО в Украине Из списка всемирного наследия ЮНЕСКО в Украине находятся 7 объектов, один из которых признан шедевром человеческого гения. Первые объекты, находящиеся на территории Украины, были занесены в список в 1990 году на 14-й сессии Комитета всемирного наследия ЮНЕСКО.
1. Киевский Софийский собор и Киево-Печерская лавра (1990)
2. Ансамбль исторического центра Львова (1998)
3. Пункты геодезической дуги Струве (2005)
4. Девственные буковые леса Карпат (2007)
5. Резиденция митрополитов Православной церкви Буковины и Далмации (2011)
6. Древний город Херсонес Таврический и его хора (2013)
7. Деревянные церкви Карпатского региона (2013) 
Від Енеїди до СРСР і назад Гастрономічна карта України із Євгеном Клопотенком та Rocket Українська кухня – гастрономічний тренд чи повсякденна реальність? 

Гастрономічна карта України Українці – привітний і гостинний народ, який вміє нагодувати так, щоб гостям щедрий стіл запам'ятався надовго.  
Гастрономічна карта України: апетитна інфографіка Національна кухня нерозривно пов’язана з культурою місця, де готується їжа.  

Украинский борщ попал в ТОП-20 самых вкусных первых блюд мира Подразделение CNN «Travel» составило свой рейтинг самых лучших супов мира. В список попали 20 блюд ...
Туга та справна, як вареник Вареники были популярны еще пару веков назад, о чем можно судить по отрывку из «Описания Харьковского наместничества» 1785 года: «К вечеру же по большей части [жители] готовят себе пирожки, называемые варениками, у которых...»
Лоза из Изы Мебель, абажуры, вазы, шкатулки, сундуки – все это жители закарпатского села Иза плетут из обыкновенной лозы, создавая настоящие произведения искусства. 
В Самбор – к святому Валентину Если вы ищете свою половинку или хотите вместе с любимым человеком закрепить свои отношения – посетите церковь... ///Видео САМБІР: місто емоцій.  ///Видео Самбір - місто Святого Валентина. 
Фрумушика-Нова, Одесская область: село рекордов Гранитный памятник чабану, установленный на территории этнографического комплекса «Фрумушика-Нова» в Тарутинском районе официально был внесен в Книгу рекордов Гиннеса, а также в Национальный реестр рекордов Украины. 
Київ
Столица Украины попала в топ-50 туристических мест Big 7 Travel На популярном туристическом портале опубликован рейтинг мест, которые стоит посетить в 2020 году. Киев занял вторую строчку в рейтинге среди 50 стран.
TAG - УКРАИНА /// Київ – столиця України і одне з найстаріших міст світу. Відвідайте Київ і насолодіться його красою, доброзичливістю і гостинністю /// Достопримечательности Киева. Киев – славный город на Днепре, никогда не терявший свой столичный статус. 
Жилой квартал Комфорт Таун в Киеве Проект Комфорт Таун реализован архитектурным бюро archimatika в Киеве. Первый в стране жилой комплекс по принципу ...
10 причин, чому я закохався в Київ, та інші враження іноземних туристів про Україну
16 самых красивых зданий Киева Каждый дом в центре Киева можно разглядывать часами… В архитектурном плане Киев – настоящая жемчужина Европы (да и мира). 
Достопримечательности Киева Киев – один из прекраснейших городов мира с богатым культурным наследием, множеством достопримечательностей, которые буквально «дышат» историей и хранят свои тайны. Здесь информация обо всех достопримечательностях столицы: музеи, пещеры и подземелья, церкви и храмы, памятники, улицы и площади. 
Міста. Архітектура. Регіони
Легендарна фортеця королівського міста 
Кам’янець-Подільська фортеця

Казковий палац графів Шенборнів Шенборни – дуже давня австрійська династія, багато представників з якої належали до римо-католицького духовенства.
Могутній Луцький замок Любарта – південна резиденція...  Відео Луцьк. Замок Любарта 
Тараканівський форт. Ефектна фортеця у заростях борщівника ///Тараканівський форт – одне з наймістичніших місць України  ///Тараканівський форт одне з наймістичніших місць в Україні   ///Тараканівський форт 
6 наймістичніших замків Західної України Містичний туризм стає популярнішим з кожним роком. Тих, які хочуть заглянути крізь шпарину потойбіччя, чи зустрітись віч-на-віч з ... 
Вінницький Афон Дністер тече українськими землями, утворюючи чимало унікальних місць для відпочинку та туризму. Читайте Лядовський монастир: від перших християн до наших днів. Видео Лядова, Скельний монастир. 

«Голгофа» на Львівщині У Страдчі є гора, яку прирівнюють до святинь Єрусалима Паломники та просто мандрівники навіть нині розповідають про...  Читайте Таємниці Страдчанської гори 
Читайте Село Страдч – «Український Єрусалим»

Зимова подорож в українську старовину: 10 найцікавіших музеїв під відкритим небом у різних куточках України для подорожей взимку 
Найдивовижніші місця України «П'яна церква у Чернівцях» – ідеальне архітектурне творіння з неідеальними формами, унікальна архітектурна пам'ятка, офіційна назва якої Миколаївський кафедральний собор. 
Важко повірити, але в місті Луцьку вже тридцять років існує найдовший житловий будинок у світі. Ви тільки уявіть: довше за цей будинок ніде немає! Його довжина складає 1750 метрів. 
За 20 км від Житомира, на березі річки Тетерів, знаходиться старовинна садиба промисловця-цукрозаводчика – таємничий «замок Терещенко» кінца XIX століття.  
Одеська область: природа, населення, господарство Навчальний фільм, який містить комплексну фізико-географічну та соціально-економічну характеристику Одещини...
З днем народження, Одещино! Одещина – унікальний куточок країни, одна з найрозвиненіших областей держави в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках. Цьогоріч вона святкує своє 89-річчя (2021 рік). 
Одеса – моє місто. 
Офіційний сайт міста


Соціально-економічна статистика Чорноморська  станом на  січень 2021 року 
Катакомби під Одесою – найдовша у світі система тунелів під містом Багато міст мають дивовижну історію. У багатьох вона переплетена з міфами та легендами.
Подорож українськими замками – VI. Багатогранна Тернопільщина Тернопільщина вважається найбагатшою на старовинні замки та фортеці областю України, адже тут понад 30 таких об’єктів.
Подорож українськими замками – V. Величні палаци Чернігівщини На Чернігівщині стародавні замки повноцінно не збереглися. Збудовані, головним чином, з використанням дерева, вони просто не витримали випробування часом.
Подорож українськими замками – IV. Легенди угорських фортець Закарпаття Угорський дух на Закарпатті не можливо не помітити, і він міцно закарбувався в історії місцевих фортець та палаців  
Подорож українськими замками – ІІІ. Стародавня Рівненщина Після Хмельниччини та Львівщини відвідайте Рівненщину. 
Подорож українськими замками – ІІ. Містична Львівщина Не тільки Європа багата красивими замками та палацами. В Україні теж є, на що звернути увагу. Друга частина  присвячена  містичним замкам і палацам Львівщини. 
Подорож українськими замками – I. Войовнича Хмельниччина Хмельницька область має доволі непоганий туристичний потенціал, адже тут розташовуються понад 270 територій та об’єктів ...

ТОП-15 найкрасивіших міст України Дуже часто, у пошуках яскравих емоцій та незабутніх вражень, ми замислюємося над тим, де відпочити за кордоном, але забуваємо про «скарби» власної країни.
Цiкaвi факти про фільм «Вечори на хуторі біля Диканьки» Українське село XVIII століття. Це був щасливий час, коли нечиста сила могла вміститися у козака в кишені, а щоб позбутися її, досить було перехреститися.  
Полтавський дендропарк – єдиний ландшафтний парк у межах міста Полтави, пам'ятник садово-паркового мистецтва України загальнодержавного значення. ///Відкрий Полтаву. Дендропарк   ///Полтавський дендропарк увійшов до рейтингу кращих місць України для осіннього відпочинку
Невідома Україна: місця, куди обов'язково захочеться поїхати Ферми, природні парки, маленькі міста та історичні пам'ятки – 11 маловідомих місць в Україні, прекрасних і взимку, і влітку!
Бучач, Тернопільська область Бучач – маленьке місто в Тернопільській області, добре відломе за межами України. Читайте Бучач: Пінзель і Потоцькі   ///Читайте Бучач: василіяни, нобеліант і … 
Лядовський скельний монастир Обитель ченців із тисячолітньою історією у селі Лядова Вінницької області. ///Відео Лядовський монастир – найдревніший... ///Відео Лядова, Скельний монастир 
Дземброня, Івано-Франківська область  Одно из самых высокогорных сел в Украине. Видео «Україна вражає»: Дземброня – найвисокогірніше селище України 
Мандрівка Україною. Топ-5 місць Закарпаття  Закарпаття край, що має все для ідеальної відпустки, тут можна довго милуватись мурами замків, а потім ... Відео 
Номер 5: Берегово – унікальні води, аналоги яких є лише в трьох місцях планети. Місце, що може задовольнити всі забаганки туристів.  
Номер 4:  Хуст, фабрика капелюхів, чиї вироби носили навіть генсеки. Місто, що ввійшло в історію, як столиця республіки. 
Номер 3: Виноградів та село Бене – 280 сортів винограду та кращі винороби. Край безмежних виноградників, прохолодних погребів та ароматного вина Закарпаття. 
Номер 2: село Іза – єдина в Україні оленяча ферма. Унікальне село в Закарпатті, яке вразить Вас, і своїми ремеслами, і природою. 
Номер 1: село Лисичово – в Україні водяна кузня. Тут шумно і спекотно, за те такого ви більше ніде не побачите. 
10 унікальних місць України, які має побачити кожен ТСН.Туризм підготував список із 10-ти унікальних місць, які варто побачити хоч раз в житті. 
1. Святині та капища затоплених Гусинців. Затоплена церква у Гусинцях – унікальна святиня Київщини. Старовинне селище Гусинці розташовувалось на лівому  березі Дніпра, навпроти Ржищева. (відео)
2. Загибель старовинного селища Чучин. Місцевість розташована на околиці села Балико-Щучинка, Кагарлицького району.
3. Ландшафтний парк Буки. Парк розташований в селі Буки, Сквирського району, Київської області.
4. Місто натхнень та пейзажів. Саме такої назви варте містечко Седнів, що розташоване на Чернігівщині.
5. Царство водоспадів та каміння. На південному заході села Злинка, Кіровоградської області є скелясте урочище "Каскади".
6. Каньйон кіммерійської царівни. Каньйон розташований на річці Кам'янка, неподалік селища Токівське, Апостольського району, Дніпропетровської області.
7. Місто на кам'янистих берегах. Місто Кам'янське (до 2016 – Дніпродзержинськ) відоме як промисловий центр, однак воно має багату історію.
8. Оптимістична печера. Оптимістична займає п'яте місце за розмірами, серед всіх печер у світі. Розташована вона неподалік від села Королівка, Борщівського району, Тернопільської області.
9. Курорт в обіймах Дністра. Місто Заліщики розташоване в Тернопільській області на лівому березі Дністра.
10. Резиденція білих хорватів. Древнє городище між селами Стільсько та Дубрава у Львівській області. 
Місця України, пов’язані з історичними подіями
Найкрасивіші місця України У цьому відео представлені найкрасивіші, неймовірні, незабутні місця України!
7 чудес України-5 (історичні міста і містечки)  Акція стартувала у березні 2016. 
Список переможців акції «7 чудес України: історичні міста і містечки»:
1. Бердянськ (Запорізька обл.) 
2. Біла Церква (Київська обл.) 
3. Галич (Івано-Франківська обл.) 
4. Диканька (Полтавська обл.) 
5. Канів (Черкаська обл.) 
6. Нежин (Чернигівська обл.) 
7. Хуст (Закарпатська обл.)
Окрім цього, експерти затвердили три додаткові номінації. Вони названі міста, які мають високий туристичний потенціал:
1. Бердичів (Житомирська обл.) 
2. Жовква (Львовська обл.) 
3. Теребовля (Тернопільська обл.) 
7 чудес України-4 (сім чудес Києва) Акція «7 чудес Києва» стартувала на початку  2013 
Победителями стали: 
1. Андріївська церква і Андріївський узвіз. 
2. Будинок з химерами. 
3. Видубицький монастир. 
4. Володимирський собор. 
5. Київо-Могилянська академія та Старий Подол. 
6. Київо-Печерська лавра. 
7. Софія Київська. 
Спеціальні номінації було присвоєно 3 об’єктам
1. Михайловський Золотоверхий собор. 
2. Миколаївський костел. 
3. Національний художній музей. 
7 чудес України-3 (замки, фортеці, палаци) Акція стартувала в березні 2010.
Переможцями стали:
1. Білгород-Дністровська фортеця (рум. Cetatea Albă) (до 1944 года – Аккерманська фортеця) – пам'ятник історії та містобудування XIII-XV століть.
2. Воронцовський палац розташований у м. Алупка (Крим) біля підніжжя гори Ай-Петрі.
3. Старий замок Кам'янця-Подільського – середньовічний замок Кам'янця-Подільського, одна з історичних пам'яток України.
4. Луцький замок або замок Любарта – верхній замок Луцька, один із двох (частково) замків, що збереглися, пам'ятка архітектури та історії національного значення.
5. Митрополичий палац (поширена назва – Резиденція православних митрополитів), що знаходиться у списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
6. Качанівка – палацово-парковий ансамбль, розташований неподалік однойменного села Ічнянського району Чернігівської області України.
7. Хотинська фортеця (рум. Cetatea Hotinului) – фортеця X-XVIII століть, розташована у місті Хотин.
7 чудес України-2 (сім природних 
пам'ятників України, визначених всеукраїнським конкурсом у 2008.
Переможцями стали:
1. Асканія-Нова – біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Э.Фальц-Фейна НААНУ, розташований у Херсонській області, поблизу одноіменного селища міського типу, в 60 км на південний схід від Каховки.
2. Дністровський каньйон – каньйон, утворений річкою Дністер і розташований на межі 4 областей: Івано-Франківської, Тернопільсікої, Черновицької та Хмельницької.
3. Гранітно-Степове Побужжя – регіональний ландшафтний парк на північному заході Миколаївської області.
4. Мармурова печера (крымско-тат. Mermer qobası, Мермер къобасы) – печера у Криму, на нижньому плато гірського масиву Чатир-Даг.
5. Медобори (Подольські Товтри) – сильно розчленовані, скелясті вапнякові гряди.
6. Світязь (Світязьке озеро) – найбільше та найглибше озеро карстового походження в Україні.
7. Синевир – найвідоміше та найбільше озеро в Українських Карпатах, розташоване у верхів'ях річки Тереблі.
7 чудес України (сім історико-культурних пам'ятників України, определённых всеукраїнським конкурсом в 2007). 
Переможцями стали:  
1. Національний історико-архітектурний заповідник «Каменець»Площа заповідника становить 121 га (його кордону 16 червня 1977 року затвердив Хмельницький облвиконком). Це насамперед Старе місто, затиснуте у петлі річки Смотрич, а також прилеглий каньйон Смотрича, Замковий міст, комплекс Старого та Нового замків.
2. Києво-Печерська лавра – один із перших за часом заснування монастирів Київської Русі. Одна з найважливіших православних святинь, третя Доля Божої Матері. Заснований у 1051 році за часів Ярослава Мудрого.
3. Національний дендрологічний парк «Софіївка» – парк, науково-дослідний інститут Національної академії наук України, розташований у північній частині міста Умань Черкаської області, на берегах річки Кам'янки.
4. Собор Святой Софії (Софійський собор) – храм, збудований у першій половині XI століття у центрі Києва, згідно з літописом, князем Ярославом Мудрим на місці перемоги у 1036 році над печенігами.
5. Херсонес Таврійський (др.-греч. Χερσόνησος – ἡ χερσόνησος: «півострів»; у візантійські часи – Херсон, у генуезький період – Сарсона, у літописах Стародавньої Русі – Корсунь) – поліс, заснований стародавніми греками на Гераклейському півострові на південно-західному узбережжі Криму.
6. Хортиця –  найбільший острів на Дніпрі.
7. Хотинська фортеця (рум. Cetatea Hotinului) – фортеця X-XVIII століть, розташована у місті Хотин.
Спеціальні номінації було присвоєно 3 об’єктам:
1. Пам'ятка новітньої історії– Лівадійський палац
2. Духовна пам'ятка – Острозький замок 
3. Пам'ятка сучасної України – Музей Писанка